Toksyny wpływają na płodność. Oczyść organizm naturalnie – oto sposoby

Wiosna – czekamy na nią z utęsknieniem. Z wielu powodów: ciepło, słońce, radość życia. Zupełnie inaczej funkcjonujemy. Mamy więcej energii i częściej się uśmiechamy. Więcej nam się chce. A przede wszystkim chce się jeszcze lepiej zadbać o siebie. Jeśli bezskutecznie staracie się od dłuższego czasu o dziecko, to warto ten nowy etap zacząć od oczyszczenia swojego organizmu.

Oczyszczanie organizmu na wiosnę! 

Po długiej zimie, często mniej aktywnego czasu i mniej wartościowego jedzenia, w naszym organizmie jest wiele substancji. Substancji, które wcale nie są nam potrzebne, a mogą szkodzić (chociażby w zajściu w ciążę). Gromadzimy w swoim organizmie różne chemiczne związki i metale. Wszystkie dostarczamy wraz z pożywieniem bądź napojami. Na szczęście nie muszą one zostać z nami na zawsze. Są sposoby, aby się z nimi rozprawić raz na zawsze.

Warto zaplanować sobie ten czas i odpowiednio się do niego przygotować. Już kilka dni wcześniej zwróć uwagę na to, co jesz. Unikaj tłustych potraw, alkoholu, cukrów prostych, napoi słodzonych i gazowanych. Zwiększ za to ilość warzyw, owoców i wody.

Brak ciąży? Oto naturalne sposoby oczyszczania organizmu

W organizmie, w którym znajduje się wiele toksyn, metali ciężkich i innych, szkodliwych substancji brakuje równowagi. Tym samym prowadzi to do wytwarzania dużej ilości wolnych rodników, które skutkują wieloma chorobami. Wyłapywanie wolnych rodników w naszym organizmie to zadanie specjalne. Poradzą sobie z nim doskonale wszystkie produkty bogate w naturalne antyutleniacze. Głównym źródłem naturalnych antyutleniaczy są owoce, warzywa, kiełki, zielone pędy pszenicy i jęczmienia.

Naturalne przeciwutleniacze to:

  • witamina C i E oraz prowitamina A, czyli beta karoten,
  • bioflawonoidy (beta-karoten, likopen, proantycyjanidy) – ich rola to ochrona ścian tętnic, opóźnianie procesów starzenia się skóry, obniżają poziom cholesterolu, wykazują także działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwalergiczne.

Bioflawonoidy praktycznie nie występują w żywności przetworzonej. Stąd tak bardzo ważna jest obecność każdego dnia w naszych posiłkach surowych warzyw i owoców. Warto tutaj także zwrócić uwagę na jakość żywności, jaką jemy. W jadłospisie nie może być miejsca dla zjełczałych tłuszczów czy spleśniałych produktów. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na orzechy i nasiona.

Z warzyw mogę szczególnie polecić buraki! To wspaniałe, polskie warzywo ma w sobie niemal cudowne moce. Działa odkwaszająco i oczyszczająco. Buraki zawierają barwnik betaninę działający antyoksydacyjnie, a dodatkowo wspomagają pracę wątroby i woreczka żółciowego. A to właśnie wątroba działa niczym prywatna oczyszczalnia organizmu. Dlatego też buraki wspomagają usuwanie toksyn z organizmu.

Żurawina korzystnie wpływa na działanie układu moczowego. Dzięki temu, że działa moczopędnie przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Zawiera także (podobnie jak i inne czerwone owoce) naturalne antyutleniacze, które wyłapują wolne rodniki.

Kapusta w wydaniu kiszonym to samo zdrowie. Zawiera naturalne probiotyki, dużo błonnika, co korzystnie wpływa na pracę jelit i wydalanie.  Ponadto, błonnik korzystnie wpływa także na poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Kapusta jest źródłem antyutleniaczy, witamin – zwłaszcza C i składników mineralnych, np. siarki – dzięki czemu wspomaga pracę wątroby i proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych.

W procesie oczyszczania bardzo korzystnie działa także kasza jaglana. Jako jedyna pośród kasz działa na organizm zasadotwórczo, a więc już od początku działa odkwaszająco. Ponadto ma właściwości przeciwgrzybiczne i antytoksyczne. Zawarty w niej błonnik także korzystnie wpływa na oczyszczanie organizmu. Połączenie kaszy jaglanej z warzywami wydaje się być rozwiązaniem idealnym!

Co warto pić? Napoje oczyszczające

Bardzo ważną czynnością w procesie oczyszczania jest picie wody. Należy ją pić bez ograniczeń. Przyjmuje się, że powinno się wypijać ok. 2 litrów dziennie. To właśnie dzięki wodzie wiele substancji zostaje wypłukanych – to ona ułatwia wydalanie z organizmu tego, czego nie chcemy.

Jednym z twoich pomocników podczas oczyszczania jest cytryna. To pomoc na wagę złota! Wyrób w sobie nawyk rozpoczynania każdego dnia od szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny. Taka mieszanka pobudza jelita do pracy. Mimo kwaśnego smaku, cytryna działa na organizm zasadowo, a to wspomaga proces usuwania toksyn.

Warto pić także wszelkie soki owocowe i warzywne – świeżo wyciskane są oczywiście wskazane. Im więcej, tym lepiej. Dobrym pomysłem jest wypicie świeżo wyciśniętego soku na II śniadanie, a ramach kolacji – spożycie soku warzywnego.

Polecam także picie naparów z czystka. Czystek to zioło, które ma wiele zalet. Bardzo wysoka zawartość naturalnych przeciwutleniaczy sprawia, że czystek wyłapuje wolne rodniki, działa przeciwzapalnie i witalizująco. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i antywirusowe. Usuwa toksyczne metale z organizmu. Bardzo łatwo łączy się z kadmem.

Kolejnym naturalnym pomocnikiem w oczyszczaniu jest zielona herbata. Zawiera sporo polifenoli, które odpowiedzialne są za wyłapywanie wolnych rodników. Dodatkowo, obecne w niej ketechiny przyspieszają spalanie tłuszczów.

Podsumowując mogę powiedzieć, że dieta oczyszczająca to przede wszystkim owoce, warzywa, dużo wody i soków. Proste składniki. Wykluczamy produkty, które swoim składem bardziej przypominają tablicę Mendelejewa niż jedzenie. Wspomnę jeszcze o wyłączeniu na ten czas kawy, herbaty i alkoholu. Najlepiej włączyć także umiarkowaną aktywność fizyczną.

Oczyszczanie organizmu a starania o dziecko

Patrząc na ilość zmian, jakie należy wprowadzić do sposobu odżywiania, pewnie padnie także pytanie: „Tylko po co to wszystko?”. Niewątpliwie lepsze samopoczucie, więcej energii i uśmiech na twarzy, to tylko niektóre z efektów oczyszczania organizmu. Jest jednak inna bardzo ważna kwestia. Oczyszczony z toksyn, metali ciężkich, chemicznych dodatków do żywności i różnych, innych produktów organizm dużo lepiej funkcjonuje.

Naturalne oczyszczanie organizmu reguluje układ hormonalny. Ma to duże znaczenie dla wszystkich, którzy od dłuższego czasu starają się o dziecko. I nie raz, nie dwa zdarzyło się, że po zmianie sposobu odżywiania, po zadbaniu o siebie i oczyszczeniu organizmu kobiety zachodziły w ciążę.

Organizm działa zupełnie inaczej, komórki ciała są lepiej odżywione, lepiej działają hormony. Dzięki temu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Nowe życie to nie lada wyzwanie dla organizmu kobiety. Jeśli jest on zanieczyszczony i nie jest odpowiednio odżywiony, często organizm niejako nie dopuszcza do ciąży. Jest to dla niego zbyt duże obciążenie. Jeśli jednak wzmocnisz organizm, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Organizm pozbawiony zanieczyszczeń i dostający odpowiednią porcję witamin, składników mineralnych, antyutleniaczy może wszystko. Nie dzieje się to oczywiście w ciągu tygodnia czy dwóch. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale jest to trud, który warto podjąć.


Iwona Kucharska – dietetyk i coach dietetyczny. Ukończyła studia z zakresu higieny żywienia człowieka oraz kurs diet coachingu akredytowany przez Izbę Coachingu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy związanej ze zmianą sposobu żywienia oraz nawyków żywieniowych. Liczne kursy i warsztaty zakresu coachingu, psychodietetyki, psychosomatyki pozwalają jej lepiej zrozumieć zachowania ludzkie.

Fascynuje ją, jak bardzo emocje i pewne schematy zachowań wpływają na sposób jedzenia – na to ile i co zjadamy. I co najważniejsze – dlaczego? Pomaga odkryć te połączenia i osiągać założone cele. W swojej pracy pomaga innym czuć się dobrze w swoim ciele. Więcej na: dietcoaching.wroclaw.pl.


Polecamy także: 

Nasz dietetyk: Tak powinna wyglądać płodna dieta na wiosnę (+jadłospis)

 

 

Zielona kuchnia dla przyszłych rodziców. Właściwości, przepisy i jadłospisy

 

Jedz inaczej, a zajdziesz w ciążę! Oto 50 sposobów, by w końcu przejść na dietę

 

 

Inni czytali również

Niekonwencjonalne metody leczenia niepłodności. Homeopatia

Czy homeopatia może pomóc w leczeniu niepłodności? I czy efekt placebo... więcej

Sylwia Leszczyńska skutecznie pomaga niepłodnym. Oto jej sposoby na ciążę

Zastanawiasz się, czy dieta faktycznie ma znaczenie w waszych staraniach?... więcej

Refleksologia stóp: masaż, który budzi płodność i pomaga zajść w ciążę

Gdy medycyna konwencjonalna nie potrafi poradzić sobie z problemem... więcej

Nowy raport: Popularne kosmetyki, które zagrażają płodności. Używasz ich!

Francuska organizacja konsumencka UFC Que Choisir opublikowała listę prawie... więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *