reklama
Generic selectors
Wyłącznie ścisłe dopasowanie
Szukaj po tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w artykułach
Szukaj w stronach
Szukaj klinik
Szukaj lekarzy
Szukaj w kategoriach
Badania
badania
CIĄŻA
Ciąża i macierzyństwo
ciąża i macierzyństwo
Czas na seks
DIETA
Dieta przyszłej mamy
EMOCJE
Fakt/Mit
in vitro
INSPIRACJE
Jesteś w ciąży
Męskie sprawy
Metoda in vitro
Na co dzień
NATURALNIE
NIEPŁODNOŚĆ
niepłodność damska
niepłodność męska
OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE
Opcja adopcja
Płodna Dieta
Refundacja in vitro
Relacje emocje
rozmowy z ekspertem
Spa & Beauty
Starania naturalne
Starania naturalne
Święta
Twoje zdrowie
wasze historie
Wasze historie
wsparcie specjalisty
Z ostatniej chwili
Zdaniem Eksperta
Życzenia
[home] Badania
[home] Ciąża i macierzyństwo
[home] Dieta przyszłej mamy
[home] Męskie sprawy
[home] Nasze inspiracje
[home] Polecamy
[home] Płodna Dieta
[home] Refundacja
[home] Wasze historie
[home] Zdaniem eksperta

Chcemy oswoić in vitro – przyjdź i zobacz, jak to wygląda krok po kroku

Nie bój się in vitro i nie bój się pytać, jeśli czegoś nie wiesz na ten temat. Najgorsze, co możesz zrobić, to poddać się i nie dać sobie szansy na pomoc. Przyjdź na bezpłatne spotkanie „Oswoić in vitro” – dowiesz się wszystkiego na temat tej metody, zapytasz, sprawdzisz, zobaczysz na własne oczy i… rozwiejesz wątpliwości. To wyjątkowa okazja, by spotkać się zarówno z lekarzami, jak i parami, które zmagają się z takim samym jak ty problemem.

W polityczno-społecznej burzy wokół in vitro wciąż słychać bardziej ideologiczne krzyki niż spokojny i merytoryczny głos rzeczowych argumentów. Metoda, która daje nadzieję tysiącom niepłodnych par, staje się dla nich samych nierzadko wstydliwym problemem, a nawet budzi niepokój. To, w jaki sposób mówi się i dyskutuje na temat tej najskuteczniejszej metody zapłodnienia, jest bardzo krzywdzące – zarówno w stosunku do tych, którzy z niej skorzystali i są już szczęśliwymi rodzicami, jak i tych, którzy się nad nią zastanawiają. 

Oswoić in vitro

Temat in vitro wymaga oswojenia – mądrej rozmowy, spokojnego wytłumaczenia, wsłuchania się w historie par, które mają już to za sobą. „To nie jest powód do żadnego wstydu, wręcz przeciwnie – jestem dumna z siebie, że zrobiłam wszystko i za chwilę zostanę dzięki in vitro mamą” – mówi Karina, która z mężem przez długi czas starała się o ciążę, choć sytuacja medyczna była naprawdę skomplikowana.

„Usłyszałam, że nie mamy absolutnie żadnych szans na naturalne poczęcie – za dużo przeszkód zarówno po mojej, jak i męża stronie. Byłam przerażona, jak usłyszałam, że czeka nas tylko in vitro. Lekarz, do którego trafiliśmy z naszym problemem, spokojnie wytłumaczył jednak, jak można to wszystko rozwiązać. Jedynym sposobem było in vitro, które za pierwszym i za drugim razem też nie przyniosło u nas pozytywnego wyniku. Nie można jednak załamać się, zwłaszcza gdy z zewnątrz słychać tak nieprzychylne głosy. Ten temat trzeba oswoić w samym sobie – pozwolić, by stał się czymś naturalnym, bo naturalne przecież jest pragnienie dziecka” – mówi z kolei Jagoda, która w ciążę zaszła dopiero przy trzecim podejściu.

To, co wszystkie niepłodne pary podkreślają, to potrzeba rzetelnej wiedzy na temat leczenia niepłodności, ale i odwaga, by pytać i szukać samemu. To wielka odpowiedzialność i wyzwanie dla lekarzy, do których trafią niepłodni. Delikatność, wyrozumiałość i empatia to cechy lekarza, które jako pierwsze wymieniają pacjenci klinik niepłodności, dopiero potem mocy nabiera doświadczenie i wiedza. 

„W tak delikatnej i intymnej kwestii, jaką jest leczenie niepłodności, osoby odpowiedzialne za jakość usług w przychodni powinny brać pod uwagę zdanie i opinię pacjenta.  Z jednej strony ważne jest doświadczenie i wiedza pracujących w przychodni specjalistów, sprzęt, w jaki zaopatrzona jest klinika, ale z drugiej strony stoi pacjent – osoba dla nas najważniejsza, z której zdaniem powinniśmy się liczyć” – mówi Marta van der Toolen, założycielka Centrum Płodności FertiMedica w Warszawie. 

I dodaje: „Wiem, jak bardzo napięcie wywołane stresem, potrafi w istotny sposób przeszkodzić skutecznej terapii niepłodności. W walce z nim ważne jest więc wszystko, co zredukuje złe emocje: od postawy lekarza i położnej, przez szczegółowość informacji, jaką udziela się pacjentce.”

Dowiedz się więcej na temat in vitro

I właśnie stąd pomysł na „Oswoić in vitro” – spotkanie informacyjno-edukacyjne dla osób ze wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego. 1 kwietnia odbędzie się w FertiMedica edycja specjalna takiego spotkania, na które Marta van der Toolen zaprosiła oprócz specjalistów w zakresie leczenia niepłodności, także eksperta w dziedzinie embriologii. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi kliniki uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć rozwój zarodka na ekranie monitora – a to już niecodzienna możliwość, biorąc pod uwagę, że spotkanie jest bezpłatne.

Dlatego jeśli lekarz poinformował was, że jedyną szansą na uzyskanie ciąży jest poddanie się zabiegowi in vitro, ale nie wiecie dokładnie, na czym to polega, boicie się albo z różnych powodów nie czujecie się komfortowo z zaproponowaną terapią – przyjdźcie.

Podczas spotkania, którego patronem medialnym jest nasz serwis NieplodniRazem.pl, będzie można zadać indywidualnie pytania, na które do tej pory żaden lekarz wam nie odpowiedział. Zapraszamy – my też tam będziemy.


Więcej informacji o programie całego spotkania znajdziecie na stronie FertiMedica (KLIKNIJ) W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prowadzone są zapisy – wystarczy zadzwonić pod numer 22 379 79 87 albo napisać na adres info@fertimedica.pl


Polecamy:

Fot. screen TLC/YouTubeNie poddawajcie się. My też byliśmy w beznadziejnej sytuacji

 

 

Pacjenci szczerze o polskich klinikach niepłodności

 

 

Jak sobie poradzić z trudnymi emocjami w trakcie starań o dziecko

 

 

 

 

 

Inni czytali również

Czy da się „oswoić in vitro”? Oni to zrobili! Zobacz, w jaki sposób

Pomimo pięknej pogody, 1 kwietnia br. do FertiMedica Centrum Płodności... więcej

In vitro bez tabu

In vitro przestaje być tematem tabu. Dla wielu par jest jedyną szansą na... więcej

Ruszyły zapisy na warszawskie spotkanie dla kobiet starających się o dziecko!

No to startujemy - tym razem w Warszawie. I to już po raz drugi! Już teraz... więcej

„Obudź w sobie życie” – spotkanie dla kobiet starających się o dziecko

Huczny początek Nowego Roku już za nami. Warto się teraz przyjrzeć, jak... więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne w tej kategorii

Kalkulator Dni Płodnych

Sprawdź swoje dni płodne naszym kalkulatorem

Sprawdź Swoje Dni Płodne

Kalkulator porodu

Sprawdź, kiedy wypadnie data porodu z naszym kalkulatorem!

Sprawdź datę porodu

Polecane filmy

Skrzynka na Twój list

Nie umiesz poradzić sobie z problemem niepłodności? Kolejna próba zajścia w ciążę znów się nie powiodła? Nie wiesz, czy in vitro jest dla Ciebie. A może wręcz przeciwnie - masz cudowne dziecko dzięki tej metodzie! Tutaj możesz wrzucić list i zarówno wyrzucić z siebie wszystko, co Cię boli, jak i podzielić się z innymi swoją optymistyczną historią.

Zapraszamy.

Napisz do nas

Fakty i Mity

Kalkulatory

Sprawdź nasze kalkulatory!

Translate »