Pokonasz stres i lęk w 5 minut. Niepłodni często korzystają z tej metody

Jak pokonać stres oraz rozładować napięcie i lęk podczas leczenia niepłodności? Spróbuj japońskiej metody uciskania palców u rąk oraz masażu poszczególnych części dłoni. Stosują ją najbardziej zapracowani i zestresowani, a jednocześnie najzdrowsi ludzie na świecie. To sposób, który nie zaszkodzi, a może skutecznie wpłynąć na twoje samopoczucie i zdrowie.

Być może wyda ci się to śmieszne i mało prawdopodobne, by działało, ale ten rodzaj masażu, który można wykonać choćby w przerwie na lunch czy w dowolnym momencie dnia, potrafi naprawdę rozładować różne napięcia związane z problemami zdrowotnymi – w tym niepłodnością, z którą mierzysz się każdego dnia.

Stres i napięcie podczas leczenia niepłodności

Stres – no właśnie. Po raz enty słyszysz, że negatywnie wpływa na wszelkie aspekty życia – a szczególnie niebezpieczny jest w trakcie starań o dziecko. I choć może nawet przyznajesz temu rację, niekoniecznie wiesz, jak możesz sobie skutecznie z tym poradzić. To normalne – w momentach stresu najczęściej reagujemy mało racjonalnie i nie każdy (a nawet mniejszość z nas) potrafi sobie z tym stanem poradzić.

Technik i sposobów na pokonanie stresu i trudnych emocji jest mnóstwo – pisaliśmy o tym nie raz, nie dwa – warto wracać do tych poradników. Czasem jednak przydałoby się coś, co pozwoli natychmiast rozładować napięcie – choćby w pracy czy podczas oczekiwania na wizytę u lekarza.

>>> PRZECZYTAJ: Jak sobie radzić z trudnymi emocjami i uczuciami podczas starań o dziecko?

Medycyna wschodnia – naturalne i skuteczne metody na stres

Medycyna niekonwencjonalna, powszechnie zwana przez nas wschodnią, zna wiele sposobów (skutecznych) na pokonanie stresu oraz przywrócenie naszemu ciału i psyche równowagi. A ta jest podstawą, by móc zarówno myśleć o pozytywnym nastawieniu do codzienności, jak i oczekiwać pozytywnych efektów leczenia i przygotowywania się do ciąży.

Jednym z takich sposobów jest japoński masaż dłoni – a w zasadzie palców, które – według medycyny wschodniej – „kumuluje” w sobie poszczególne emocje, ale także stanowi połączenie z dwoma organami. Brzmi jak magia i szarlataneria, jednak nie do końca należy to wyśmiać.


Zapracowani i zestresowani Japończycy bardzo chętnie wykorzystują tę technikę jako skuteczny sposób na relaks, rozluźnienie, ale także łagodzenie rozmaitych dolegliwości.


Obudź w sobie życie…

Podczas jednego ze spotkań „Obudź w sobie życie – wyjątkowe spotkanie dla kobiet starających się o dziecko” – uczestniczki mogły przekonać się, że odpowiedni ucisk poszczególnych części dłoni oraz palców, a który powoduje ból czy dyskomfort, to najczęściej obszar, z którym związana jest ich niepłodność i problemy z zajściem w ciążę. Wiele z nich doświadczyło bólu, dotykając np. kciuka, który według medycyny wschodniej, odpowiada za pracę tarczycy i jajników.

 

Fot.: motywatordietetyczny.pl

Oczywiście samym masażem (a tym bardziej jednorazowym) nie wyregulujemy poziomu hormonów czy nie przywrócimy prawidłowej pracy jajników czy narządów rozrodczych, ale z pewnością, poprzez delikatny masaż, który będziemy robić regularnie i systematycznie, możemy poprawić samopoczucie oraz wpłynąć na skuteczność leczenia konwencjonalnymi metodami.

 

Na czym polega masaż japoński dłoni? Zobacz, jak go wykonać

czytaj dalej >>> 

  • Strony:
  • 1
  • 2

Inni czytali również

Bezpłatne warsztaty: Stres – jak sobie z nim radzić w życiu codziennym?

29 czerwca (czwartek) w godzinach 17:00 - 19:00 w Klinice leczenia... więcej

Stres: zobacz, jak rozwala ci płodność [niepłodność psychosomatyczna]

Nieustanne starania, brak zrozumienia wśród bliskich, myślenie o... więcej

Ty na wakacjach, a głowa nadal w klinice. Dlaczego rada „wyluzuj” nie działa?

W kontekście problemów z ciążą bardzo często mówi się, że "wszystko... więcej

Oto 5 wyjątkowych miejsc, gdzie urlop minie bez myślenia o ciąży i niepłodności

Namawiamy was na czas tylko dla was. Choćby weekend, najlepiej poza domem, w... więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *